İnşaatta 3 Boyutlu Simülasyon Dönemi Başlıyor.

İnşaat sektörü 3 boyutlu simülasyona geçiliyor. Yeni sistem ile eksiklikler önceden tespit edilecek ve inşaatta hata oranı düşürülecek. Kaynak: İnşaatta 3 Boyutlu Simülasyon Dönemi Başlıyor

İnşaatta 3 Boyutlu Simülasyon Dönemi Başlıyor.

İnşaat hatalarını engellemek, sonrasında da kullanımı kolaylaştırmak için yeni bir sistem geliştirildi. İnşaatın 3 boyutlu simülasyonu yapılıyor, tüm eksiklikler önceden tespit edilebiliyor. 
Bazı özel şirketler yeni yapılarda bu modeli kullanmaya başladı. Bu yeni sistem İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nde ders olarak okutuluyor, sürekli eğitim merkezinde de sertifika eğitimi veriliyor. Kaynak: İnşaatta 3 Boyutlu Simülasyon Dönemi Başlıyor
Doç. DR. Esin Ergen Pehlivan, yeni uygulama ile inşaatta yeni nesil bir yönetim sisteminin başladığını söyledi.
Pehlivan, ”İnşaatlarda gecikmeler ve maliyet kayıpları yeni model ile önlenecek. Sanal model üzerinde inşaatlardaki hatalar düzeltilecek. Bir çok problem sanal model üzerinde çözülüp, sahaya sunuluyor” şeklinde konuştu.
Cerrahapa Üniversite Tıp Fakültesi’nin yeni kampüsü, İstanbul Havalimanı, Üsküdar Çekmeköy Metrosu, Kabataş Mahmutbey Metrosu, Ataköy İkitelli Metrosu ve daha birçok metro projeleri yeni sistem kullanılarak hayata geçirildi.   Kaynak: İnşaatta 3 Boyutlu Simülasyon Dönemi Başlıyor.

Etiketler:
3 BOYUT TEKNOLOJİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

BİZE ULAŞIN

HARİTADAKİ YERİMİZ